Promosyon Usb Belleklerde Baskı Kalitesi

07 Nisan 2015   |   0 Yorum

Merhaba;

Bugünkü yazımızda promosyon usb belleklerin baskı kalitesinden bahsedeceğiz. Bilindiği gibi son dönemlerde promosyon ürünleri alanında en çok tercih edilen ürünlerden biri de usb bellekler olmuştur. Diğer bir çok ürüne göre fiyatı biraz daha yüksek olsa da işlevi sayesinde çok tercih edilen usb belleklerde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında baskı kalitesi gelmektedir. Öncelikle isterseniz usb belleklerde kullanılan genel baskı türlerine göz atalım...

Lazer Baskı: Metal ve ahşap ürünlerde tercih edilen bu baskı yöntemi ürünlerin üzerine kazıma yöntemiyle logo basımı yapmaktadır. Lazer baskıda kazınan materyalin alt zemin rengi ortaya çıkmaktadır. Renk seçme gibi bir şansınız yoktur. Açık renkli zeminlerde alt zemin de genelde açık renkli olduğu için çok fazla tercih edilmemektedir. Koyu renkli metallerde daha çok tercih edilmektedir. Lazer baskı kazıma baskı olduğu için boya ile yapılan baskılar gibi belli zaman sonra kaybolup gitmemektedir. Bu nedenle daha avantajlıdır.

UV Baskı:UV Baskı ülkemizde son bir kaç yıl içinde aktif olarak kullanılmaya başlanan bir baskı yöntemidir.  Renkli baskı yöntemi olan UV baskı ultraviole baskı olarak da anılmaktadır. 1 sn kuruma süresi ve dayanıklılığıyla bilinen UV baskı sayesinde canlı görsellerinizi promosyon usb bellek ürünlerinin üzerine basabilirsiniz.

Tampon Baskı: UV Baskı sisteminin çıkmasıyla birlikte kullanımı düşen bu baskı yönteminde tüm renkler tek tek basılmaktadır ve resim vs. basma gibi bir şansınız yoktur. Bu nedenle canlı görselleri tercih ediyorsanız bu baskı yöntemi tercih edilmemektedir.

Yukarıda sizlere baskı türlerinden bahsettik. Şimdi de baskı kalitesinin usb bellekler üzerinde ne kadar etkili olduğundan bahsedeceğiz. Müşterimize bir promosyon usb bellek takdim ettiğimiz zaman etkin kullanımı olan bir ürün olduğu için müşterimiz o ürünü devamlı kullanacaktır. Devamlı kullandığı bu ürün bir nevi sizin kalitenizi yansıtacaktır diyebiliriz. O ürünün üzerindeki canlı bir görsel sizi müşterinize daha çok hatırlatacaktır. Daha çok dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Fakat usb bellek üzerinde kalitesiz bir baskı olursa bu sizin imajınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Neden diye soracak olursanız; kalitesiz yapılan bir baskıda zamanla logonuz kurumsal kimliğinizin dışına çıkacak ve bu sizin için bir eksi olacaktır. Müşterinizin gözündeki yerinizi zedeleyecektir. Bu nedenle baskı kalitesine yüksek derecede önem vermelisiniz. Gerekirse üretim yaptırmadan önce baskı kalitesinin örneklerini tedarikci firmanızdan isteyiniz. Bu konulara asgari düzeyde önem göstermeniz yaptığınız promosyon çalışmasının daha verimli olmasını sağlayacaktır.

Promosyon usb bellek ürünlerinde baskı kalitesinin önemini anlatmaya çalıştık. Bu yazımızda yer alan tavsiyeleri uygulamanız sizin faydanıza olacaktır. Baskı kalitesinden şüphe ettiğiniz firmanın baskı kalite örneklerini mutlaka istemelisiniz. Ayrıca yaptıracağınız promosyon usb bellek üzerinde hangi baskı türünün daha etkili durduğunu da test edebilirsiniz.

Yazımızın faydalı olması dileğiyle bol kazançlı, mutlu günler dileriz.Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum Gönder


guvenlik